'Bij Eindhoven Museum vond ik een nieuwe invulling van mijn passie'

Maak kennis met de vrijwilligers die zich met veel enthousiasme inzetten voor Eindhoven Museum. Een van hen is de gepassioneerde en nieuwsgierige Sam (22): “Ik ben Sam en ik werk nu een half jaar als vrijwilliger bij Eindhoven Museum. Mijn grote passie is geschiedenis. Dat deel ik met een goede vriendin, die hier ook vrijwilliger is. Dankzij haar ben ik hier terechtgekomen.

"Als kind was ik al gek van geschiedenis", legt Sam uit. "Ik wilde altijd kijken bij de geschiedenisboeken in de bieb, in tegenstelling tot leeftijdsgenootjes.” Inmiddels studeert ze geschiedenis in Antwerpen en is een halve ochtend in de week te vinden in het depot van Eindhoven Museum. “Daar ben ik vooral bezig met de administratie. Ik breng weer orde aan in de database van alle objecten en zorg ervoor dat deze overeenkomt met wat er in het depot staat.”

Sam vindt het heerlijk om met haar handen bezig te zijn. Ze concentreert zich graag op de praktische dingen. “Voor mijn studie zit ik al hele dagen met mijn neus in de boeken, dus ik vind het leuk om hier lekker het depot in te gaan. Ik mag ook veel opendoen en bekijken. Zo controleer ik of de database klopt met wat we daadwerkelijk in het depot hebben staan.”

Het meest interessante vind Sam de dagelijkse voorwerpen. “Laatst hadden we bijvoorbeeld een toilet. Dat is een historisch object en tegelijkertijd ook doodgewoon. Daar denk je niet over na. Bij Eindhoven Museum doe je dat wel en zo leer je anders kijken naar de geschiedenis. Ik ben blij dat ik hier gevonden heb waarnaar ik op zoek was: een nieuwe invulling van mijn passie.”